sposób na SZTUKATERIĘ

SZTUKATERIA, CZYLI Z CZYM TO SIĘ JE?

Sztukateria jeszcze niedawno uznawana była za przejaw kiczu, braku gustu czy przestylizowanych form. Dziś coraz częściej wykorzystuje się ją w pomieszczeniach i potrafi zachwycać nadając wnętrzu stylu i elegancji.
Może być historyzująca czy klasyczna, ale nie jest przeznaczona tylko do wnętrz stylizowanych, równie dobrze sprawdzi się wraz ze współczesnym wyposażeniem. Coraz częśiej możemy oglądać nowoczesne wzory sztukaterii. Jeśli się ją umiejętnie wykorzysta można stworzyć niepowtarzalne pomieszczenie.
Jeszcze jeden, ale dość przydatny, suchy fakt. Kiedyś popularna była sztukateria wykonywana z gipsu, dziś prym wiodą listwy poliuretanowe, ze względów praktycznych.

KLASYCZNE ZASTOSOWANIE SZTUKATERII


Listwy w klasycznym stylu dodają temu wnętrzu elegancji w połączeniu z detalami, meblami i kolorystyką w stylu glamour.
Sztukaterię można podkreślić kontrastującym kolorem. Do tego listwa bardziej dekoracyjna i wnętrze nabiera ciekawego charakteru.Dekorowana ornamentem sztukateria na suficie sprawdzi się tylko w wysokich wnętrzach. W przypadku kontrastów i tak bogatej dekoracji trzeba zmniejszyć ilość pozostałych detali do minimum.Sztukateria w łazience? Czemu nie! To paryskie mieszkanie jest dowodem na to, że taki sposób ozdabiania ścian jest uniwersalny i może sprawdzić się w każdym pomieszczeniu.Sztukateria nie musi być nudna! Oto przykład na klasyczne wykorzystanie w nieklasycznej formie. Taka dekoracja sprawdzi się idealnie w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami.

NIESTANDARDOWE POMYSŁY NA SZTUKATERIĘ

Rozeta pojawia się w dekorowaniu wnętrz często, ale jak często pojawia się w formie lampy, zegara, wieszaka czy w połączeniu z głową jelenia? Takie wykorzystanie sztukaterii może odmienić szybko każde wnętrze, a co więcej taką dekorację można wykonać samemu!Brak miejsca w szafie? Listwa sprawdzi się jako praktyczny i dekoracyjny element w garderobie. A rozeta będzie idealna w roli ramy lustra.A na koniec wisienka na torcie. Ten zagłówek wywarł na mnie ogromne wrażenie i mam nadzieję, że wam również się spodoba. Takie cudeńko w samym sercu Rzymu!
Mam nadzieję, że się spodobało. Tym oto postem zaczynam swoją długo wyczekiwaną przygodę z blogowaniem. Będę tu (mam nadzieję regularnie) zamieszczała posty dotyczące moich zainteresowań związanych z architekturą i wnętrzami oraz szeroko pojmowanym designem.  

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

1 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.