10 POMYSŁÓW NA ZAPAKOWANIE ŚWIĄTECZNEGO PREZENTU


Uwielbiam kupować prezenty bliskim (nawet bardziej niż je dostawać). Uśmiech na ich twarzach to dla mnie najlepszy prezent. Staram się wybierać dla nich wyjątkowe upominki, które pasują do ich charakteru. Te wyjątkowe przedmioty trzeba równie wyjątkowo opakować- co roku sprawia mi to dużą radość. Lubię otaczać się pięknymi przedmiotami, a piękne opakowania wyglądają pod choinką o wiele lepiej niż gotowe torby, które można kupić w hipermarkecie. Po co wybierać gotowe opakowania i tracić dużo pieniędzy, skoro można wykonać własnoręcznie ozdobę prezentu niewielkim kosztem? Trochę poszperałam w sieci i znalazłam dla Was dużo pomysłów na zapakowanie świątecznego prezentu. 

1. KLASYCZNA KOKARDA 
Klasyka nigdy nie przemija, ale to nie znaczy, że musi być nudna. Papierowe kokardy są proste do wykonania, a od Was zależy jaki będzie na niej wzór. 2. RĘCZNIE MALOWANE 

Proste geometryczne wzory są bardzo modne (również na opakowaniach świątecznych). Nie musisz kupować papieru w grochy- wystarczy odrobina farby. 


3. ŚWIĄTECZNE WYCINANKI 

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy w szkole na plastyce brało się papier, nożyczki i wycinało różne wzory? Czas powrócić do dzieciństwa i zabawić się znowu. Kto nie chciałby dostać prezentu z papierowym reniferem? 


4. W ZGODZIE Z NATURĄ 

Gałązka świerku + kawałek sznurka= efektowne opakowanie prezentu. Można pójść o krok dalej i wykorzystać inne naturalne elementy- sprawdzą się nie tylko rośliny, ale także pióra czy suszone pomarańcze, a nawet laska wanilii. 


5. ZAMKNIĘTE W SŁOIKU 


Dość niestandardowy pomysł na opakowanie prezentu, ale piękny w swej prostocie. 


6. W PAPIEROWEJ TORBIE 

Banalna papierowa torba może stać się bardzo efektowna. Wystarczy odrobina wyobraźni i mamy gotowe piękne opakowanie. 


7. WORECZEK ŚW. MIKOŁAJA

Małe woreczki sprawdzą się nie tylko do biżuterii. A może by tak wykonać je samemu? Najprostsze rozwiązania są często najlepsze. Igła, nitka, kawałek materiału i mamy opakowanie świąteczne- można dodatkowo ozdobić je czymkolwiek zechcecie (zwykły sznurek, wycinana gwiazda, cynamon, a może świerk?)


8. Z ULUBIONYM ZDJĘCIEM

Warto spersonalizować nie tylko prezent, ale także opakowanie. Nie wiecie jak wykorzystać zdjęcia z instagrama? Wydrukuj  ciesz się uśmiechem obdarowanej osoby. 


9. PRZESYŁKA POLECONA Idealnie sprawdzi się dla dzieci czekających na paczkę od św. Mikołaja oraz dla dorosłych miłośników podróży. 


10. ZŁOTY PRZEPYCH 

Złota farba i szary papier. Odrobina złota nigdy nikomu nie zaszkodziła- dodatkowo można spryskać złotym sprayem gałązki świerku czy laskę cynamonu. 
Pomysłów jest dużo, dużo więcej, ale zachęcam Was do wymyślania nowych pomysłów. Niech zwykła czynność pakowania prezentów stanie się dla Was powodem do radości. Użyjcie swojej wyobraźni i stwórzcie niepowtarzalny prezent dla bliskiej osoby. 

Więcej pomysłów na opakowania znajdziecie na moim pintereście


źródło zdjęć: 1|2|3|4|5


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.