Z WIDOKIEM NA MORZEWakacje coraz bliżej, a mi się marzy odpoczynek nad morzem w apartamencie z pięknym widokiem. Tak będzie wyglądał mój weekend, który spędzę po wszystkich egzaminach. Leniuchując na plaży i wsłuchując się w szum morza wieczorem. A dzisiaj chcę Wam pokazać dom z widokiem na morze- mały przedsmak wakacji. 

Camogli to położona we Włoszech stara wioska rybacka z przepiękną plażą. Miejsce idealne na wypoczynek. Dzisiaj pokażę Wam bardzo pomysłowe rozwiązania w mieszkaniu w tej uroczej miejscowości. Właściciele mieli do zagospodarowania jedynie 35 mMała powierzchnia poddasza już była utrudnieniem dla architektów: na niewielkim metrażu trzeba było zmieścić dwie sypialnie, salon, kuchnię, łazienkę. Dodatkową przeszkodą był nierówny dach. Wszystkie te czynniki złożyły się na powstanie ciekawych i niekonwencjonalnych rozwiązań.

W mieszkaniu wykorzystano każdy centymetr powierzchni. Kuchnia jest niewielka i niewidoczna- dzięki frontom bez uchwytów i spuszczanym blacie, który w jednej chwili ukrywa kuchenny bałagan. Szafki kuchenny w kolorze białym zlewają się niemalże ze ścianą. Dzięki takiemu sprytnemu pomysłowi uzyskano czysty i neutralny salon z aneksem kuchennym, który jest prawie niewidoczny. 
Atutem tego niewielkiego mieszkania są liczne schowki, które sprytnie zostały ukryte w ścianach. Niemalże całe to poddasze to jeden wielki schowek. W salonie wygospodarowano przestrzeń pod oknem na książki. Fronty tych poręcznych szafek współgrają ze ścianą, rezygnacja z uchwytów i zastosowanie neutralnych barw sprawia, że są niezauważalne. 


Wydaje się, że wygospodarowanie drugiej sypialni w tak małym pomieszczeniu jest nierealne. Z tym problemem również się uporano. Nie znajdziemy tutaj jednak tradycyjnych drzwi czy normalnego łóżka. Zamiast tego mamy zasłonę i łóżko schowane w podłodze. W ciągu dnia to pomieszczenie może służyć jako kącik do relaksu czy do pracy, 
Kto by nie chciał posiadać takiego poddasza na własność? Piękna okolica, mieszkanie szyte na miarę i piękny widok na morze. Nowe apartamenty nad morzem można nabyć także w Polsce (nie trzeba inwestować we włoskie czy hiszpańskie nieruchomości, aby cieszyć się pięknym widokiem zza okna). Ciszy mnie także, że coraz częściej apartamenty na wynajem są wykończone w wysokim standardzie z dbałością o dobry design. 

W tym poddaszu liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wszystko idealnie ze sobą współgra i pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy kilka dobrych pomysłów, odpowiednie rozplanowanie i na 35  m można zmieścić kilka pomieszczeń o różnej funkcji. 


projekt: Gosplan
zdjęcia: Anna Positano 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.