MEET THE ARCHITECT: JEMS Architekci

W końcu trochę architektury pojawi się na blogu. Dzisiaj chcę rozpocząć cykl poświęcony architekturze. Każdy post z tej serii będzie miał na celu przedstawić konkretne biuro projektowe.


JEMS Architekci 
strona: www.jems.pl 
lokalizacja: Warszawa 

O JEMS: 

Pracownia JEMS Architekci istnieje od 1988 roku, jednakże zespół architektoniczny kierowany przez Partnerów JEMS działa nieprzerwanie od 1980 roku, będąc jedną z pierwszych prywatnych pracowni projektowych działających na rynku warszawskim. Od 25 lat istnieje w podstawowym składzie, żaden z założycieli nie opuścił firmy, dochodzą natomiast nowi partnerzy. Obecnie pracownia liczy ok. 60 osób. Siedziba firmy mieści się w Warszawie w zaprojektowanym przez pracownię budynku, który wybudowany został na potrzeby studia. 

ROZBUDOWA BIBLIOTEKI RACZYŃSKICH 
projekt: 2008
lokalizacja: Poznań 

Bibliotekę Raczyńskich wybudowano w latach 1822-1828 jako pierwszą na ziemiach polskich publiczną książnicę. Nowe skrzydło, które powstało na tyłach historycznego gmachu zaprojektowane przez JEMS Architekci, wpisało się w przestrzeń i nie przytłoczyło swoją nowoczesnością zabytkowego budynku. Obiekt jest dość surowy, ale jednocześnie elegancki. Bardzo ciekawe w tym projekcie są rozwiązania materiałowe oraz połączenie dwóch budynków. 19. DZIELNICA 

projekt: 2008
lokalizacja: Warszawa 

Projekt ten otrzymał nagrodę główną w konkursie "Życie w Architekturze" na najlepszy budynek wielorodzinny w 2012 roku. 
BUDYNEK MIESZKALNY TRIO 
projekt: 2006
lokalizacja: Warszawa 

Jest to trójkątny kompleks budynków mieszkalnych i biurowych. Trójkątna działka była wyzwaniem dla projektantów. Trio składa się z trzech brył połączonych ze sobą i tworzących trójkąt.
ZESPÓŁ BUDYNKÓW BIUROWYCH PIXEL 


projekt: 2011 
lokalizacja: Poznań

Na koniec mój ulubiony projekt tego biura. Może dlatego, że przez poprzedni rok oglądałam z okna budowę tego obiektu. Park biurowy PIXEL będzie zespołem pięciu budynków. W założeniu architektów wszystkie biurowce mają być ekologiczne. Ten charakterystyczny budynek przypomina stos pudełek. Fasada budynku od strony ulicy Grunwaldzkiej jest niemal całkowicie przeszklona, nowoczesna i spokojna. Natomiast od drugiej architekci zaprojektowali fasadę składającą się z wystających sześcianów, dzięki czemu nabiera dynamiki.

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.