JAK UKRYĆ GRZEJNIK? 5 PROSTYCH RADOdwieczny problem szpetnych grzejników: jak je ukryć i co zrobić aby były mniej widoczne? Stare kaloryfery to często zmora naszych mieszkań. Nawet najpiękniej wystylizowane pomieszczenie może zepsuć usytuowany pod oknem i rzucający się w oczy żeliwny i ogromny grzejnik. Dzisiaj dowiecie się jak pozbyć się tego kłopotu. Oczywiście najprostszym sposobem na ukrycie niechcianego kaloryfera, ale również niezbędnego, są osłony, wszelkie zabudowania, płyty MDF, które pomogą nam zadbać o to, aby grzejnik nie przyćmił idealnej aranżacji. Grzejniki pokojowe można bardzo sprytnie ukryć, ale także ładnie je wyeksponować, o czym dowiecie się niebawem. 
Należy pamiętać o tym, aby osłona była spójna z całą stylistyką wnętrza, dlatego też nie wybierajmy żelaznej kraty do pomieszczenia zaaranżowanego na styl prowansalski lub pięknej ażurowej orientalnej obudowy do wnętrza w stylu minimalistycznym. Nawet tak banalna sprawa jak osłona musi współgrać z charakterem wystroju- w końcu chyba zależy nam na tym, aby grzejnik nie rzucał się w oczy, prawda? Rozwiązanie idealne do wnętrz o minimalistycznym charakterze, ale nie tylko. Jeśli bardzo zależy nam na prostej formie i na tym, aby kaloryfer jak i jego oprawa były najmniej widoczne to jest to idealne rozwiązanie.Oprawa grzejnika może sama w sobie stanowić piękną dekorację naszego pomieszczenia. Takie dekoracyjne obudowy mogą być uzupełnieniem wnętrz o charakterze orientalnym, boho, ale również nawiązujących do stylistyki glamour. Obudowę grzejnika można również wykorzystać jako dodatkową półkę w pomieszczeniu. Sprytnie obudowując grzejnik możemy uzyskać dodatkowe szuflady czy nawet regał na książki i dekoracje. Funkcjonalny i prosty pomysł, a dodatkowo maskujący kaloryfer. Ostatnim sposobem na to, co można stworzyć obudowując grzejnik jest oczywiście siedzisko. Któż nie marzy o takim miejscu do odpoczynku pod oknem? Teraz można połączyć dwie rzeczy: zamaskować stary kaloryfer, a w zamian zyskać nowe miejsce do czytania ulubionej książki. 

Na koniec wersja dla odważnych i trochę na przekór, bo przecież wpis miał Wam pomóc ukryć stare grzejniki, a nie sprawić, żeby były jeszcze bardziej widoczne. Pomalowanie kaloryfera na mocny kolor ożywi wnętrze i sprawi, że grzejnik zyska nowe lepsze życie- stanie się sam w sobie dekoracją, będzie nadal spełniał swoją funkcję, a także będzie ciekawym elementem kolorystycznym. Można również pomalować grzejnik na kolor ściany, wtedy wtopi się w jej tło i nie będzie bardzo widoczny. 


źródło zdjęć: pinterest


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.