HISZPAŃSKIE MIESZKANIE ARTYSTKI


Każdy człowiek jest ciekawski, a ciekawość to nie zawsze znaczy coś złego. Ja zawsze byłam ciekawa jak mieszkają inni ludzie, a szczególnie artyści. I dzisiaj właśnie odwiedzimy jedno z takich mieszkań. Nuria Mora- przedstawicielka street art'u (polecam jej graficzne, abstrakcyjne murale), mieszka w Madrycie i do jej mieszkania dzisiaj zajrzymy.
Mieszkanie artystki, które dzisiaj zaprezentuję, jest bardzo eklektyczne. Dużo jest w nim indywidualnych elementów, które tworzą charakter tego wnętrza, tak jak- prace artystki, oryginalne grafiki i inne personalne dodatki. 
Mimo wszechobecnej bieli na ścianach i podłodze, wnętrze jest bardzo kolorowe. Neutralny kolor stanowi bazę pod barwne elementy. Przypomina czyste płótno obrazu, na którym maluje się obraz, tak jak i w tym mieszkaniu- dodatki budują klimat na białym tle. 
Folklorystyczne i niecodzienne przedmioty królują we wnętrzu reprezentantki street art'u. Urzekła mnie kolekcja matrioszek, ponieważ bardzo je lubię i jestem posiadaczką dwóch takich pięknych rosyjskich laleczek. Jest to bardzo fajny pomysł na wyeksponowanie swojej kolekcji i dowód na to, że produkty ludowe sprawdzą się także w nowoczesnym wnętrzu. Żywe kolory są esencją hiszpańskiego stylu. 
W całym mieszkaniu widać konsekwencję aranżacji- mimo widocznemu na pierwszy rzut oka chaosowi mieszkanie jest od początku do końca przemyślane. Kuchnia- biel jako tło, na którym malują się żywe kolory.  Oczywiście nie brak folklorystycznych motywów na kufrach czy ceramice. 
Modne dodatki, autorskie prace artystki oraz elementy z naturalnych tworzyw współgrają ze sobą.W sypialni brakuje tradycyjnego łóżka- jest jedynie sam materac. Biel, surowe drewno i skos tworzą przytulne miejsce sprzyjające wypoczynkowi. W sypialni dominują jasne barwy, brakuje krzykliwych kolorów, które rozpraszają i nie są korzystne dla snu. To pomieszczenie jako jedyne w mieszkaniu jest bardziej stonowane od pozostałych. 
1|2|3|4|5Jak Wam się podoba mieszkanie hiszpańskiej artystki? Czy taki styl Was przekonuje? 
Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

2 komentarze:

 1. Uwielbiam takie mieszkania, przepełnione charakterem danej osoby, która w nim mieszka.
  Mieszkanie z duszą i sercem artystki - uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite mieszkanie, a połączenie matrioszek, lampy, obrazu i ławy jest doskonałe. I te kolory, właśnie za tym tęsknie przeglądając eleganckie szare, czarno- białe i inne stonowane wnętrza.
  Pozdrawiam
  Pastelowa Kropka

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.