COLOR OF THE YEAR 2015 BY BENJAMIN MOORE: GUILFORD GREENDo stycznia jeszcze pozostało trochę czasu, ale już największe marki ogłaszają trendy na nadchodzący rok. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej zieleni, która została okrzyknięta kolorem roku przez markę Benjamin Moore. 

Guilford Green to srebrzysta zieleń, która otwiera paletę trendów kolorystycznych Color Trends 2015. W palecie dominują cztery główne odcienie: zieleń, błękit, róż i fiolet. Paleta składa się z 23 barw i co interesujące, każda barwa będzie współgrać z innymi odcieniami z tej palety. Przy jej pomocy możemy stworzyć spójne wnętrze. 
Srebrzysta zieleń nadaje się do każdej powierzchni i do każdego pomieszczenia. Po pierwsze: sypialnia- zieleń odpręża i uspokaja, dlatego spokojnie możemy zastosować ją na całej powierzchni ściany (tak jak na zdjęciu po lewej stronie) lub w dodatkach (tak jak po stronie prawej). Do takiej barwy pasują naturalne i stonowane kolory. 
Uniwersalność tej barwy możemy zauważyć na powyższym przykładnie- łazienka to również idealne miejsce dla zieleni. Zestawiając jedynie trzy barwy możemy uzyskać harmonijną całość. 
Spokojny i szlachetny kolor łączy się nie tylko z neutralnymi barwami- możemy zaszaleć z dodatkami o bardziej nasyconych odcieniach (zainspiruj się paletą Color Trends 2015). 

Chcesz zabawić się z kolorami? Nic prostszego! Tak jak już wcześniej pisałam- każdy odcień z palety Color Trends 2015 pasuje do siebie, co daje nieskończoną ilość możliwości. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Tutaj guilford green widzicie na... suficie. 

Powyżej możecie prześledzić całą paletę Color Trends 2015. Prezentuje się bardzo ciekawie- barwy są stonowane, subtelne i szlachetne, ale nie brakuje także bardziej nasyconych odcieni, co stwarza nam duże pole do popisu. Marka Benjamin Moore zachęca nas w przyszłorocznych trendach do eksperymentowania z kolorem, co bardzo mi się podoba. 


Jeśli nie chcecie wprowadzać rewolucji do swojego mieszkania, znalazłam dla Was kilka modnych dodatków w barwie srebrzystej zieleni, które pozwolą Wam trochę zmienić przestrzeń. 1. wisząca lampa z dodatkiem modnego odcienia- jak najbardziej tak. Crate&Barrel 
2. stolik w barwi zieleni i w designerskim kształcie. Finnish Design Shop
3. młynek do pieprzu- nie tylko funkcjonalny, ale także ładny. Finnish Design Shop
4. na koniec tapeta w modnym wzorze i kolorze. Fabrics&Papers


źródła zdjęć: 1. 2. 


Jak Wam się podoba kolor proponowany przez markę Benjamin Moore? Czy zastosowalibyście ten odcień w swoim wnętrzu? Czy myślicie, że kolor ma szansę zdobyć popularność w Polsce? A może chcecie zobaczyć zestawienia kolorystyczne z wykorzystaniem innych barw z tej palety? 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.