MAŁY METRAŻ=DUŻO MOŻLIWOŚCI


Może przesadziłam w tytule z tym małym metrażem, bo nie jest aż tak małe (zdarzają się przecież dużo mniejsze). Mieszkanie, które dzisiaj Wam zaprezentuję ma 40m2- niedużo, ale wystarczająco, aby pomieścić tam wszystkie elementy, które zapewnią komfort życia. Do rzeczy- zapraszam Was na małe oprowadzanie po małym mieszkaniu. 
Zacznijmy od pokoju dziennego. Od razu widać, że mamy do czynienia z niewielką powierzchnią, a mimo to uzyskano dużo wolnej przestrzeni- poprzez układ i dobór mebli (bardzo ważny punkt w aranżacji niewielkich wnętrz). 
Bardzo funkcjonalny regał tworzy dużo miejsca do przechowywania, ale jednocześnie unikamy w ten sposób efektu "zagracenia" wnętrza. 
Zwróćcie także uwagę na detale i kolorystkę. Jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń, a połączenie z subtelnymi dodatkami potęguje to wrażenie. 
Kuchnia to połączenie minimalizmu z funkcjonalizmem. Zamiast białych blatów zastosowano drewno, które pomoże utrzymać porządek w kuchni. 
W małej kuchni udało się wydzielić dodatkowe miejsce na kącik jadalniany. Tuż za ścianą mieści się sypialnia.
Zauważyliście wiszącą półkę nad łóżkiem? Idealne rozwiązanie do małych wnętrz- taka "druciana" półka spełni swoje funkcje i będzie wyglądała bardzo dobrze w takim pomieszczeniu poprzez odsłonięcie swojej zawartości. 
Mikroskopijna łazienka. Zamiast klasycznej kabiny prysznicowej zaproponowano bardziej praktyczne rozwiązanie. 
A na koniec- malutka garderoba. Można? Oczywiście, że można! W małym wnętrzu warto wydzielić miejsce na garderobę zamiast obstawiać ściany szafami. Genialny pomysł. 


Mam nadzieję, że jasno pokazałam Wam zalety małego mieszkania i sposoby na jego aranżację. Zauważcie przy okazji spójność wszystkich pomieszczeń pod względem kolorystycznym- dominuje biel, ale każde wnętrze posiada akcenty kolorystyczne w postaci różnych odcieni błękitu (kuchnia i łazienka- delikatna mozaika w tym kolorze, a w sypialni- pled i stolik nocny w bardziej nasyconym odcieniu). 

Jak Wam się podobają te rozwiązania? Czy takie wnętrze jest funkcjonalne? A może macie własne pomysły na małe pomieszczenia? 


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.