WIOSNA/LATO 2015 Z POPULARNYMI SIECIÓWKAMI vol. 2Ostatnio przyglądaliśmy się propozycji hiszpańskiej marki Zara Home, tym razem rzućmy oko na nową kolekcję konkurencyjnej marki H&M Home. 
Na pewno obie kolekcje się różnią, ale możemy znaleźć w  nich kilka podobieństw. H&M Home podzieliło swoją kolekcję na cztery linie tematyczne (przypomnijmy, że Zara Home ma nam do zaproponowania aż dziewięć różnych linii). Pierwsza z nich, o nazwie styl śródziemnomorski, została zainspirowana Południem Europy. Znajdziemy w niej delikatne zielenie i błękity. 


H&M HOME

Poprzez naturalne tworzywo przemycono nieco skandynawskiego charakteru do śródziemnomorskiego stylu. 
Czym jest luksus? Dla każdego jest czymś innym. H&M Home przybrał zupełnie odmienną definicję luksusu w jednej ze swych linii- to koronki i falbanki. Naturalne kolory w połączeniu z falbankami to rodzaj nowego luksusu. 

W nowej kolekcji nie zabraknie wzorów, które wszyscy uwielbiamy. 

Skandynawska marka na sezon wiosna/lato 2015 proponuje linię eklektyzm, w której znajdziemy ciekawe połączenia barw, faktur i stylów. Nie zabraknie również złota, które ostatnio coraz częściej wchodzi na salony. 

Co łączy kolekcję hiszpańskiej marki ze skandynawską? Obie odwołują się do stylu śródziemnomorskiego, ale w zupełnie inny sposób. Zara Home utrzymuje w swojej kolekcji wakacyjny charakter południowej Europy- ciepły, energetyczny i słoneczny. H&M Home natomiast idzie w zupełnie inną stronę- stonowane barwy, w raczej chłodnych odcieniach, które przypominają nam bardziej Północ Europy. 


Tym wpisem kończę mój przegląd kolekcji popularnych sieciówek na zaczynający się sezon. 
Z każdej wybrałabym coś dla siebie. Mimo, że się różnią między sobą to w jakiś sposób uzupełniają się wzajemnie. 

A Wy, którą kolekcję wolicie? Co myślicie o kolekcji H&M Home?
Która kolekcja bardziej Wam się podobała- Zara Home czy H&M Home? 


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.