ZASŁOŃ SIĘ!- kilka słów o dekoracji okienPrzekornie na samym początku umieszczam "nagie" okna- piękno w swej prostocie. Niczym nieprzykryte, same w sobie są dekoracją. Wszystko ładnie, pięknie, ale nie każdy na takie rozwiązanie może sobie pozwolić! Zewsząd ciekawe oczy sąsiadów i ostre promienie słońca, które budzą akurat wtedy, kiedy chcemy sobie pospać chwilę dłużej. Te problemy można rozwiązać prosto i klasycznie, bez wysiłku- ZASŁONY! I wcale nie będzie tutaj przykładów brzydkich firanek. Chcę pokazać Wam, że zasłanianie się także może być piękne!W ZGODZIE Z NATURĄ
Długie, jednokolorowe, najprostsze z najprostszych zasłony- takie właśnie lubię. Są ozdobą, ale także świetnie kryją (oczywiście nie tylko przed słońcem). Najlepiej wybrać trochę dłuższe zasłony, aby swobodnie opadały na podłogę.
Mnie najbardziej podobały się zawsze zasłony lniane- spełniały nie tylko swoją funkcję praktyczną i dekoracyjną, ale także wyglądały świetnie w aranżacjach z naturą w tle.

DRAPERIE KRÓLEWSKIE
W dzieciństwie uwielbiałam draperie! Zawsze kojarzyły mi się z bogactwem i oczywiście z pałacem księżniczki. Cieszy mnie, że moda na draperie wcale nie przeminęła, a unowocześniając je można uzyskać bardzo ciekawy efekt luksusu.
W sieci znaleźć można bardzo dużo ciekawych pomysłów na sploty... zasłon. Jeśli wybierzemy taką dekorację okien wybierzmy najlepiej tkaninę jasną i jednokolorową, żeby nie uzyskać odwrotnego do zamierzonego efektu.TREND NA WZORY I KOLORYOstatnio na kolory jest duży popyt, wzory też wpisują się w tegoroczne trendy. Nowinki w modzie wnętrzarskiej możemy wykorzystać w dekoracji okien. Asortymenty sklepów z tkaninami mają wiele do zaoferowania- możemy wybierać w nowoczesnych motywach i nieco starszych wzorach- każdy znajdzie coś dla siebie. Wzory na zasłonach będą komponowały się idealnie na jednobarwnym tle, z kolorami możemy zaszaleć jeszcze bardziej- ogranicza nas tylko wyobraźnia.

HOME MADE=MADE WITH LOVE
 Obiecałam, że nie będzie firanek, ale tylko tych brzydkich. Moda na hand made trwa w najlepsze i ja także jej uległam. Tym razem zauroczyły mnie powyższe wyroby ręcznie dziergane na okno. Taką firanką mogłabym przykryć nawet najładniejsze okno!

DEKORACJE DEKORACJI 
Dekoracja dekoracji- to też jest ważne. Zwracajmy uwagę na czym nasza zasłona zwiśnie (tutaj możemy wykorzystać różne pomysły diy- oryginalne, proste i tanie w wykonaniu). Pomysłowość tutaj wskazana. Wykorzystajmy to, co mamy pod ręką, a przepiękną dekorację będziemy mieli gwarantowaną. Zadbajmy o detale, aby całość była nie tylko spójna, ale też ciekawa- nie ma nic gorszego od nudy w aranżacji. Jeśli chodzi o aranżację to przy okazji polecić mogę Wam firmę, która zajmuje się wystrojem wnętrz. W swojej ofercie między innymi mogą pomóc zadbać o dekorację okien- zasłony, rolety czy firany, ale posiadają fototapety i tapety pokojowe. Warto czasem skorzystać z pomocy fachowców.
Nie namawiam oczywiście nikogo do całkowitego zasłaniania się przed światem, ale odrobiona prywatności nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a powiedziałabym, że jest nawet wskazana. Każdy lubi czuć się swobodnie w swoim domu i przy okazji cieszyć oczy pięknem- powyższe rozwiązania właśnie to nam gwarantują. 

Co myślicie o dekorowaniu okien zasłonami? Tak czy nie? Firanki czy zasłony,a może całkowicie z nich zrezygnować? 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.