SPERSONALIZOWAĆ WNĘTRZENie przepadam za anonimowymi wnętrzami, które wyglądają jak prosto wyjęte z katalogu. Niestety takie zjawisko jest coraz częstsze, a ja lubię wchodząc do mieszkania dowiedzieć się czegoś o jego właścicielu. Nie chcę namawiać do zbytniego afiszowania się swoją osobą, ale miło jest gdy nasze wnętrze mówi też coś o nas samych, pokazuje kim jesteśmy i jakie życie prowadzimy. Ciężko jednak spersonalizować przestrzeń tak, aby wyrażała właścicieli, ale jednocześnie nie przytłaczała zbytnio wnętrza. Dlatego mam dla Was kilka prostych rad jak nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.Najprostszym rozwiązaniem do personalizacji wnętrza są dekoracje. Przy wyborze dekoracji kierujmy się naszymi własnymi upodobaniami. Bardzo prostą formą wyrażenia siebie poprzez wnętrze są plakaty- na rynku mamy mnóstwo dostępnych wzorów, kolorów i stylów. Każdy wybierze coś dla siebie. Nie wyobrażam sobie wnętrza pozbawionego zupełnie zdjęć jego mieszkańców. To element, który powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. Zdjęcia wyrażają nas samych, pokazują kim jesteśmy i niosą za sobą miłe wspomnienia. Dobrze jest patrzeć na naszych bliskich codziennie, nawet jeśli fizycznie są daleko.Wnętrza domów i mieszkań wyglądają dużo lepiej, jeśli możemy od razu poczuć kto jest jego mieszkańcem. Masz pasję? Jesteś kolekcjonerem? Wyeksponuj to w swojej przestrzeni. Lubisz słuchać muzyki, masz kolekcję płyt winylowych? Świetnie, nie chowaj jej w pudłach, a pokaż ją na regałach. Jeśli zbierasz znaczki to opraw kilka swoich nabytków w ramki i powieś na ścianie. Pokaż kim jesteś i czym się interesujesz.

Pokaż mi, co czytasz! Uwielbiam książki i jeśli brakuje ich w mieszkaniu to jest ono niepełne. Lubię dowiadywać się czegoś o właścicielach poprzez książki jakie czytają. Niezwykłe jest to jak wiele książki o nas mówią, dlatego jeśli chcecie wyrazić siebie to wyeksponujcie swoją biblioteczkę.
Ostatnim już punktem w rozważaniach nad spersonalizowanym wnętrzem są meble i dodatki unikatowe. Może szafa po babci lub krzesło od ciotki- ważne, żeby była to rzecz niepowtarzalna. Przedmiotów z duszą nie można kupić w sieciówkach, a są nie tylko ozdobą mieszkania, ale także informacją o jego właścicielu.


Wpis powstał we współpracy z serwisem inspiracje.plźródło zdjęć: nicety.livejournal

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.