JAK TO SIĘ ROBI PO POLSKU?Zachwycamy się aranżacjami ze Skandynawii, te z innych części Europy też nam imponują. Loftów szukamy w Berlinie, eklektyzmu w Barcelonie, a pięknych kamieniczek w Paryżu. Doceńmy też naszą piękną Polskę! Konkretnie chciałabym pokazać Wam aranżację mieszkania w warszawskiej kamienicy. 


Wnętrze zostało zaaranżowane przez duet architektek z Mood Works. To wnętrze obrazuje jak umiejętnie można połączyć historię miejsca z nowoczesnością. Mieszkanie jest przede wszystkim jasne i otwarte, bez niepotrzebnych ścianek i z dużym dostępem do światła, na którym zależało twórcą pomieszczeń. W mieszkaniu znalazł się miejsce na stare ikony, jak i nowoczesny design. Podoba mi się wiele miejsca na książki, które udało się uzyskać. 
Kolory są kolejnym elementem, który wyróżnia to mieszkanie spośród innych. Róż w części sypialnianej rzuca się w oczy, ale nie jest on przytłaczający. Ściana w jadalni jest idealnym tłem dla sztuki. Mimo wyboru kilku mocnych barw, całość jest nadal spójna i tworzy harmonijną całość.
Zastosowano tutaj też mój ulubiony zabieg w jadalni, czyli kilka różnych krzeseł przy jednym stole. 
Ciekawym elementem jest także kolekcja wyeksponowana w kuchni. Przedmioty użytkowe nie muszą być brzydkie i standardowo chować się w szafkach kuchennych. Oryginalne przedmioty, sentymentalne możemy w ciekawy sposób wyeksponować, co pokaże gościom nasz charakter, a nam umili czas spędzony podczas gotowania (lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, prawda?). 
Uwielbiam kamienice! Moim marzeniem było posiadanie duuużego mieszkania w kamienicy, ze względu na ich klimat, historię i wygląd. Z drugiej jednak strony chciałam mieć bardzo nowoczesne mieszkanie. Tutaj połączono oba ważne dla mnie elementy: wprowadzono nowoczesny design, zachowując przy tym specyficzny charakter kamienicy z historią. Mieszkania Warszawa stan deweloperski? To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy wolą zaaranżować wnętrze od podstaw i bez niespodzianek, które kryją stare budynki. Nasi polscy architekci dla takich mieszkań mają równie ciekawe propozycje, które pokaże Wam być może niebawem.Bardzo lubię wyszukiwać w sieci perełki z polskiego podwórka. Pokazują, że Polska w niczym nie odstaje od równie pięknych zagranicznych aranżacji, którymi zachwycamy się na co dzień. 
źródło zdjęć: Mood Works

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.