NOWOCZESNE PRZESTRZENIE BIUROWEPraca zajmuje bardzo dużą część naszego życia. Coraz więcej firm decyduje się na dobrze zaprojektowane przestrzenie biurowe- poprawia to komfort pracy, ale także rzutuje na motywację pracowników i ich zaangażowanie. Kto nie chciałby na co dzień przebywać w takich biurach? 


Dzisiaj chciałabym pokazać Wam przestrzenie biurowe, które zaaranżowane zostały w sposób nietradycyjny i niebanalny. Biura korporacji były często zapominane pod względem dobrego wyglądu, a w ich aranżacji wyprowadzono schemat dotychczas powielany. To zaczyna się na szczęście zmieniać, a przestrzenie biurowe zaczynają być bardziej przyjazne dla pracowników. 
Nie od dziś wiadomo, że przyjemniej pracuje się w pięknych wnętrzach, a odrobina dobrego designu w korporacji na pewno nie zaszkodzi. 
Czym wyróżniają się niebanalne przestrzenie biurowe? Stawia się nie tylko na ilość czy jakość, ale przede wszystkim na wygląd. Dobry design to podstawa biur pokazanych w tym wpisie. Dodatkowo biura te przewidują także przestrzeń rekreacyjną dla pracowników (wiadomo, że nie każda firma może pozwolić sobie na coś takiego, ale jest to całkiem ciekawe rozwiązanie w dużych korporacjach). Zwróćcie uwagę także na sale konferencyjne, miejsca spotkań- w tych przestrzeniach stawia się często na kolor (w zależności też od profilu marki). Kolor w takich aranżacjach odgrywa bardzo dużą rolę- może nas zrelaksować, uspokoić lub pobudzić do działania. 


Miejsca wypoczynku dla pracowników są wskazane i jak najbardziej pożądane. 


Czym są programy crmTo koncepcja zarządzania, w której główny nacisk kładzie się na budowanie długotrwałej więzi z klientem oraz zdobyciu jego lojalności. W niejednej firmie takie oprogramowanie jest bardzo przydatne. 


Firmy coraz częściej wybierają pomoc profesjonalistów podczas aranżowania przestrzeni biurowej. Najczęściej są to biura projektowe, galerie, studia artystyczne i inne, które na co dzień mają do czynienia z designem. Na szczęście w dużych korporacjach również zaczyna kłaść się nacisk na przestrzeń, w której się pracuje. Wiadomo przecież, że każdy chciałby pracować w jak najlepszym otoczeniu- w końcu dosyć często spędzamy w pracy całe dnie. 

Mam nadzieję, że w Polsce także przestrzenie biurowe zaczną zmieniać swój wygląd. 


źródło zdjęć: archdaily/pinterest 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.