SZKLANA BALUSTRADA-MOJE NOWE ZAURECZENIE

Moja hiszpańska przygoda zakończyła się już prawie tydzień temu (nad czym wciąż niezmiernie ubolewam). Madryt żegnał nas pięknym słońcem, a Berlin przywitał zachmurzeniem i gradem. Jeszcze wczoraj myślałam, że udało mi się przemycić trochę hiszpańskiego ciepła, a dzisiejsza pogoda niestety o tym już nie świadczy. W każdym razie wróciłam cała i (nie do końca) zdrowa. Brutalna rzeczywistość sprowadziła mnie na ziemię i do dzisiaj nadrabiam zaległości, które zdążyły się nazbierać przez moją nieobecność. Bardzo trudne bywają takie powroty, kiedy przez cały tydzień byłam oderwana od realności i żyłam zupełnie innym życiem niż na co dzień. Przywiozłam ze sobą całkiem pokaźną liczbę zdjęć, które może opublikuję na blogu wkrótce, jeżeli będziecie tego chcieli.
Dzisiejszy wpis jest efektem mojego wiecznego przekopywania stron i magazynów wnętrzarskich w poszukiwaniu nietuzinkowych inspiracji i chociaż szklana balustrada jest znana nie od dzisiaj, to ta całkiem banalna rzecz sprawiła, że na nowo zakochałam się w takim rozwiązaniu (moje gusta zmieniają się z dnia na dzień- co też często widać na blogu, ale mam nadzieję, że ta miłość potrwa trochę dłużej). 

Szkło jest na liście moich ulubionych wnętrzarskich materiałów, zajmuje bardzo wysoką pozycję (wraz z betonem i drewnem). Wpisuje się też w charakter nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, które cały czas są moimi ulubieńcami (chociaż jak mogliście zauważyć na blogu, moje gusta potrafią się zmieniać co kilka dni i cały czas jestem na etapie poszukiwań swojego własnego stylu). Podczas poszukiwań szklanych balustrad natknęłam się na firmę http://www.schody-dywanowe.com/ , która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem schodów drewnianych dywanowych, wspornikowych, podwieszanych i półkowych. Jest alternatywą dla tradycyjnych schodów i charakteryzuje się minimalizmem. O moim nowym zauroczeniu zadecydowała poniższa realizacja tej marki. 
Nowoczesny styl powyższych schodów i materiał z jego zostały wykonane urzekł mnie niemalże natychmiast. Dodatkowo szklana balustrada, która idealnie wpasowuje się w ten klimat. Wiele osób przy budowie czy już aranżacji wnętrz zapomina o schodach, bo co takiego może być w nich zaskakującego? Przy odrobinie wyobraźni i samozaparcia możemy sprawić, aby tak nieoczywisty element domu stał się jego nietypową dekoracją. Pozostaje jeszcze kwestia tego czy szklana balustrada jest praktyczna- obawiam się, że nie we wszystkich domach się sprawdzi, na szkle pozostaje też wiele trudnych do usunięcia plam. Mimo kilku minusów nie zniechęca mnie to do wykorzystania takiej balustrady w domu (mam nadzieję, że kiedyś będę w posiadaniu własnego piętrowego domku). Zawsze pozostaje alternatywa w postaci balustrady ze stali nierdzewnej (a po zobaczeniu realizacji wspomnianej wcześniej firmy mogłabym pójść na taki kompromis). 

źródło zdjęć: homebook, http://www.schody-dywanowe.com/


Co myślicie o szklanej balustradzie? Zabójczo piękna czy jednak objaw kiczu? Praktyczna czy lepiej jej unikać? 


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.