DYLEMATY W SYPIALNI – JAKI RODZAJ ZAGŁÓWKA WYBRAĆ?

Dzisiaj mam dla Was post, który powstał w ramach współpracy z redro.pl -mam nadzieję, że Was zaciekawi, bo artykuł jest bardzo interesujący. Na koniec mam też dla Was niespodziankę, więcej informacji znajdziecie pod artykułem. DYLEMATY W SYPIALNI – JAKI RODZAJ ZAGŁÓWKA WYBRAĆ?

Pracując nad aranżacją wnętrza sypialni, zazwyczaj całą uwagę skupiamy na łóżku. I dobrze, bo to centralny element tego typu przestrzeni, a ustawiony w niewłaściwym miejscu, może zaburzyć równowagę stylizacji całości, przez co nasz codzienny wypoczynek może okazać się  nieskuteczny. Kiedy urządzamy swoje nowe mieszkanie, bez skrupułów wydajemy duże sumy pieniędzy na najwygodniejsze materace, czy najpiękniej zdobione ramy. Mało kto pamięta o... zagłówku łóżka. Niestety, nie wszystkie modele wyposażone są w zagłówek, który stanowi bardzo funkcjonalną część mebla. Dzięki niemu zabezpieczymy ścianę przed ewentualnymi zabrudzeniami, a typowo ozdobne wezgłowie posłuży również za świeżą, oryginalną ozdobę przestrzeni. A więc, na jaki typ się zdecydować? Wszystko zależy od koncepcji wnętrza i, rzecz jasna, naszego własnego gustu.
           


            1. ZAGŁÓWEK TAPICEROWANYTapicerowane wezgłowie jest praktycznym, nie skupiającym na sobie uwagi elementem, który z łatwością dopasujemy do każdej stylizacji wnętrza. W sypialni, w której panują ciemne kolory i ciężkie materiały, warto wybrać zagłówek obity skórą/skórą ekologiczną, z kolei w radośnie barwnym pokoju dziecięcym doskonałym pomysłem jest zagłówek patchworkowy. „Ruchome” wezgłowie, nie przytwierdzone na stałe do łóżka, to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają wprowadzać zmiany. Taki element możemy szybko wymienić na nowy, obić innym materiałem, czy nawet przenieść tam, gdzie jest on aktualnie potrzebny – np. w miejsce zabaw dzieci.


            2. ZAGŁÓWEK DREWNIANY
Zagłówek wykonany z drewna można zakupić w sklepach, zajmujących się dystrybucją tego typu produktów, ale można też wykonać go samemu. Wystarczy gładka płyta drewniana i odrobina zdolności manualnych! Wezgłowie z deski wpisze się w stylizacje w nurtach minimalistycznych, np. w typie skandynawskim, choć równie dobrze będzie prezentować się w przestrzeniach tradycyjnych w temacie rustykalnym, bretońskim, czy folkowym. Pamiętajmy, by zaopatrzyć się w dużą ilość miękkich poduszek!

            3. ZAGŁÓWEK ZDOBIONY
Dekoracyjne wezgłowie sprawdzi się w sypialni glamour, tej inspirowanej estetyką francuską, bądź w każdym innym wnętrzu, w którym pragniemy stworzyć wysublimowaną atmosferę. To dobra opcja na odświeżenie dotychczas nudnej stylizacji przestrzeni, w której zwykle brakowało jakiegoś ciekawego akcentu. Zdobione obramowania sztywnej poduchy, pokrytej np. aksamitem, możemy pozostawić w kolorze białym, bądź odważyć się na mocniejszy detal – pokrywając zdobienia złotą, bądź srebrną farbą. Łózko księżniczki gotowe!


            4. ZAGŁÓWEK Z PODUSZEK
Zagłówek wykonany z poduszek to chyba najprostsza opcja na zagospodarowanie pustej ściany za łóżkiem. Do stworzenia takiego wezgłowia wystarczy nam kilka poduch w różnych rozmiarach, które możemy ze sobą złączyć (np. delikatnie zszywając ze sobą rogi), tworząc naprawdę mięciutką kompozycję! Innym pomysłem jest przytwierdzenie poduszek to wąskiej listewki, którą zaczepimy na ścianie – dzięki temu nasz zagłówek stanie się nieruchomy.


5.                  ZAGŁÓWEK Z TAPETYOpcja dla poszukiwaczy nietypowych rozwiązań stylizacyjnych. Pas tapety, bądź gruby pas ozdobny w dowolnym kolorze, niemal natychmiast zwiększy atrakcyjność stylizacji przestrzeni. I choć taki zagłówek nie będzie do końca spełniał swojej funkcji (nie zamortyzuje ewentualnego uderzenia o ścianę, niestety), to uwypukli wszystkie kompozycyjne atuty wnętrza. Pas grafiki geometrycznej, kwiatowej, marynistycznej, a może krajobraz Prowansji? Na który się zdecydujecie?

Źródło zdjęć redro.pl


Autor: Ada Bednarczyk


Firma redro.pl  przygotowała specjalnie dla Was- moich czytelników kod rabatowy do wykorzystania na stronie firmy. Po wpisaniu tego kodu rabatowego: MIUDESIGNBLOG otrzymacie 20% rabatu na wybrany przez siebie produkt. 
Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.