BETONOWE WNĘTRZANie oszukujmy się, beton nie jest jakimś niezwykle szlachetnym materiałem, ale to właśnie beton jakiś czas temu skradł nasze serca. Kilka lat temu nieśmiało pojawił się we wnętrzach, teraz już odkrywa nam wszystko, co ma najlepsze i zdobywa coraz więcej fanów. Co w nim nas tak bardzo pociąga, że nie dajemy mu się oprzeć? Coraz częściej decydujemy się na beton w wersji total look- ściany, podłogi i sufity z betonu. Materiał ten idealnie wpisuje się w styl industrialny i w mieszkania o loftowym charakterze. Jego surowość przyciąga, ma w sobie pewną tajemnicę. Nie dla każdego beton stworzono- może przytłaczać właśnie swoim surowym i chłodnym charakterem. 
Beton kojarzy mi się z Nowym Jorkiem, nowoczesnością, z miejskim i szybkim stylem życia. 
Skoro beton nie jest ani przyjemny, ani szlachetny, jest chłodny i surowy- to, co w takim razie przyciąga nas do niego jak magnes? To jego uniwersalność! Chłodne szarości tego materiału będą świetnie pasowały w towarzystwie każdego koloru, jaki sobie wymarzymy. Beton będzie idealnym tłem dla ciekawych, wzorzystych dodatków i dla intensywnych kolorów. 

Betonowe wnętrze łatwo ocieplimy innymi materiałami. Skontrastowany z ciepłym odcieniem drewna, beton będzie wyglądał przyjemniej. Złotymi elementami także pozbędziemy się tego chłodu. 
Jeśli jednak nie czujecie się dobrze z tym materiałem na wszystkich powierzchniach swoich czterech ścian to nic straconego- nadal możecie przemycić beton do swoich mieszkań, nie ingerując mocno w przestrzeń. Dziękujemy za modę na beton! Dzięki temu powstaje coraz więcej mebli, dodatków, które wykorzystują to tworzywo. Asortymenty sklepów wnętrzarskich rozszerzają się betonowe produkty i mamy coraz większy wybór. Prym wiedzie cały czas betonowe oświetlenie i to jest potwierdzenie zasady, że najprostsze rozwiązania są najczęściej tymi najlepszymi.

źródło: pinterest.com

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są betonowe fronty szafek kuchennych czy też betonowe blaty- więcej na ten temat oraz ciekawe inspiracje znajdziecie w tym miejscu: mebleportal


Podobają Wam się betonowe wnętrza? Może wolicie betonowe dodatki? A może nie pociąga Was ani jedno, ani drugie? 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.