KOLOROWE ELEWACJE- zbiór inspiracjiUwielbiam kolekcjonować piękne zdjęcia- one dają mi inspiracje do tworzenia nowych wpisów. Czasami pojawiają się dni, kiedy naprawdę nie mam żadnego pomysłu, chęci do pisania, a tak zwana „wena” wyparowała. Wtedy wystarczy, że posiedzę chwilę (czasami ta chwila trwa zdecydowanie za długo, znacie to?) i pomysł sam przyjdzie jak niespodziewany, ale mile widziany gość.  Inspiracji szukam wszędzie, na stronach biur architektonicznych, magazynów wnętrzarskich, często także na Pintereście, tam też trzymam większość swoich zbiorów. Resztę ciekawych zdjęć przechowuję w uporządkowanych folderach na komputerze. Dzisiejszy post jest właśnie efektem mojego chomikowania pięknych zdjęć. Zauważyłam, że mam pokaźną kolekcję pięknych kolorowych fasad i chciałam się z Wami nią podzielić.


?/Centro de Convenciones Puebla William O. Jenkins

W takie dni jak ten, czyli szaro-buro i ponuro, lubię otaczać się kolorami. Dodają mi energii do działania, czasem są to dekoracje, element garderoby, a najczęściej kolorowe wnętrza. Tym razem postawiłam na kolorowe elewacje domu, ale także instytucji publicznych czy firm prywatnych.

Taką dawką inspiracji mam zamiar pobudzić Waszą wyobraźnię i pokazać Wam, że stosować kolor można wszędzie i bez uzyskania efektu tandety i kiczu. Cała elewacja może być utopiona w kolorze, a nawet kilku kolorach, a czasem wystarczy tylko jeden akcent kolorystyczny, aby cała elewacja nabrała życia i ciekawego charakteru. Architektura daje wiele możliwości do zabawy i tworzenia ciekawych budynków, wcale nie nudnych i szarych. Czy nie byłoby przyjemniej, gdyby w Polskich miastach też powstawały tak ciekawe realizacje w kolorze? Tymczasem zostawiam Was ze zbiorem zdjęć ciekawych i KOLOROWYCH elewacji. 
National Theatre - SouthbankUniversity Housing, Gandía


*Niestety nie udało mi się odnaleźć do wszystkich zdjęć opisów, ale postaram się wszystko uzupełnić z czasem 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.