PRZYTULNY KĄTPrzy obecnym szybkim trybie życia, kiedy wszystko pędzi jak szalone, potrzebujemy miejsca, w którym możemy chwilę odetchnąć, wypić poranną kawę, poczytać spokojnie książkę. Takiego miejsca, w którym czas stanie, chociaż na chwilę. Każdy w swoim domu może wygospodarować sobie taki kącik. O czym będzie mowa? 

Nieustawne kąty, trudne do zagospodarowania przestrzenie to idealne miejsce do zaaranżowania miejsca tylko dla siebie. Gdzie znaleźć takie miejsce w swoim domu? Najlepszym przykładem są przestrzenie pod oknem, a zamiast parapetu, który będzie kolejnym składzikiem na doniczki czy pamiątki z podróży, siedzisko z miękkimi poduszkami, gdzie można się odprężyć na chwilę. 
Kuchnia to idealne miejsce na wykreowanie takiego miejsca pod oknem, które stanie się naszym siedziskiem. Takie miejsce możemy stworzyć także w sypialni, salonie czy jadalni- wszędzie, gdzie mamy okno, niepotrzebny kąt czy nieustawną wnękę do zaaranżowania. Odrobina kreatywności i nudna przestrzeń może stać się naszym ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu. 
Do stworzenia naszego przytulnego kącika niezbędne będą również dekoracje- wszelkiego rodzaju poduszki, miękki materac, a na chłodniejsze dni ciepły pled, to obowiązkowe elementy aranżacji siedziska pod oknem. 
Ciekawym rozwiązaniem jest zagospodarowanie wnęki czy przestrzeni pod oknem (jeżeli akurat nie posiadacie tam kaloryfera) na dodatkowe miejsce do przechowywania książek. Aranżując przestrzeń w ten sposób stworzymy swoją własną mini-biblioteczkę. 
Prosto, kreatywnie i bez wielkiego remontu można zaaranżować miejsce do odpoczynku, wyciszenia i zregenerowania sił na kolejne wyzwania. 


Wpis powstał we współpracy z serwisem inspiracje.plShare this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.