WPUŚĆ FLAMINGA DO DOMUJeszcze całkiem niedawno na salonach królowała zwierzyna leśna. Chętnie przygarnialiśmy lisy, sowy, jelenie czy zające na poduszki, tapety i różnego typu dodatki. Tymczasem do naszych domów wkrada się ptactwo i to nie byle jakie, bo egzotyczne, przypominające na ciepłe kraje- flamingi. Za co kochamy te piękne ptaki? 

Nowym trendem wnętrzarskim, który powoli wkrada się do polskich mieszkań są flamingi. Bardzo urocze ptaki, które kojarzą nam się z wakacyjnymi, gorącymi klimatami. Ich niesamowite kolory, którymi urzekają ich nowych zwolenników, pasują do trendów kolorystycznych prognozowanych na obecny sezon. Firmy wnętrzarskie szybko podchwyciły naszą miłość do flamingów i obecnie można je spotkać na wielu dodatkach. 
Flamingi najczęściej wkradają się na tapety papierowe, które coraz częściej możemy odnaleźć w różnych aranżacjach (przykład jednej z takich tapet pokazywałam całkiem niedawno na blogu). Często także ptaki te widnieją na tekstyliach: poduszkach czy zasłonach. Spotkać je także możemy na plakatach, grafikach i obrazach. Nieco rzadziej funkcjonują jako samodzielna dekoracja w postaci atrapy flaminga lub neonu. 
Symbol wschodzącego słońca i pokoju coraz chętniej wykorzystywany jest w aranżacji. Flaming jest bardzo zabawnym i kolorowym elementem dekoracyjnym, który się sprawdzi jako ozdoba sama w sobie lub na naczyniach, tekstyliach i innych dodatkach. Może być ciekawym elementem, który ożywi nasze wnętrze. Ten barwny ptak wprowadzi trochę charakteru do aranżacji. Do różowej barwy flaminga będą pasowały dodatki w kolorze niebieskim czy fuksji, sprawdzi się również w towarzystwie limonki. Będzie również doskonałym elementem kolorystycznym w monochromatycznym wnętrzu. Poniżej przygotowałam dla Was zbiór inspiracji, w których wykorzystany został flaming. 

najbardziej popularny motyw flamingowej tapety
flamingi na zasłonach i poduszkach- urocze!
flamingi w całej okazałości


źródło zdjęć: pinterestWpuścilibyście flaminga do swojego wnętrza? 
Co sądzicie o aranżacjach z tymi ptakami w roli głównej? 


Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.