WAKACJE Z DESIGNEM: Fontevraud L'Hotel w AnjouPrzygotowując ten wpis przypomniałam sobie o serialu z dzieciństwa, który chętnie oglądałam jak mała dziewczynka Wakacje z duchami. Nie wiem czy skojarzenie to jest do końca trafne w kontekście tego miejsca, ale zobaczycie, że mają ze sobą coś wspólnego. W końcu rzadko spotyka się hotel tak bardzo przesiąknięty historią jak to miejsce. 
Fontevraud L'Hotel mieści się na terenie XII-wiecznego opactwa zakonnego w miasteczku Anjou. Było to opactwo królewskie, założone z inicjatywy Roberta d'Arbrissel, mieściło ono dwie wspólnoty zakonne-męską i żeńską, których regułę wypracował inicjator. 
XII-wieczny klasztor został zaadaptowany na hotel w 2014 roku, dokonał tego duet projektantów Jouin Manku (Patrick Jouin i Sanjit Manku). 
Sam średniowieczny charakter tego miejsca decyduje już o jego atrakcyjności. Mury przesiąknięte życiem zakonników i niesamowita historyczna architektura. W skład hotelu wchodzi 54 pokoi, które cechują się oszczędnością w formie. Są nowocześnie ascetyczne. Ich surowa nowoczesność przywołuje na myśl celę mnicha, który oddawał się modlitwie i kontemplacji. Pokoje zaaranżowane na wzór klasztornych cel charakteryzują się oszczędnością detalu oraz spokojną i harmonijną kolorystyką. Dominują odcienie beżu z akcentami w kolorze musztardowym, co daje piękne połączenie z jasnymi murami klasztoru. 
Hotel w średniowiecznym opactwie przypadnie do gustu każdemu kto potrzebuje spokoju i wyciszenia w otoczeniu przepięknych krajobrazów i odrobiny luksusu w oszczędnej formie, której przejawem są wysokiej jakości materiały, którymi zaaranżowano pokoje. 

Projekt Jouin Manku jest niezwykle ciekawy i oryginalny. Chętnie spędziłabym noc w nowoczesnej celi zakonnej. Magią tego miejsca są średniowieczne mury i wszechobecna historia opactwa, którą można wyczuć na każdym kroku. źródła zdjęć:  
wallpaper.com 
tripadvisor.co.uk/
estmagazine.com.au/ 

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.