WAKACJE Z DESIGNEM: Lantern HotelMożna by powiedzieć, że wakacje oficjalnie się rozpoczęły. Może nie do końca dla wszystkich, ale przecież wakacje to nie tylko wolny czas latem, ale też pewien stan umysłu (tak, tak... mimo, że na głowie mam mnóstwo obowiązków, w powietrzu czuję wakacje). Postanowiłam dla Was stworzyć cykl wpisów nawiązujących tematycznie do wakacji. Egzotyczne i ciekawe miejsca, przepełnione dobrym designem i piękną architekturą... Wyruszacie ze mną w podróż? 

Hotele wydają się bardzo tematem teraz na czasie. Latem chętnie podróżujemy- bliżej lub dalej. Dzisiaj zabieram Was w miejsce bardzo odległe, ale wręcz magiczne. Lantern Hotel znajduje się w Kuala Lumpur- stolicy Malezji. Hotel ten zaprojektował zespół ZLGdesign. 
Celem architektów było połączenie nowoczesnego budownictwa z dziedzictwem Malezji. Oryginalna fasada nie dominuje przestrzenią, ale współgra z nią. Wykonana została z lokalnego materiału- ciemno-brązowe gliniane cegły. Ułożono je w taki sposób, aby tworzyły trójwymiarową strukturę. 
Oprócz cegły glinianej w tym budynku wykorzystano bardzo dużo drewna. Jego ciepło tworzy idealną całość z surową i zimną cegłą. 
Wnętrza pokojów ocieplają dwa kolory zastosowane naprzemiennie: pomarańczowy i zielony. 
Wnętrza wspólne, klatki schodowe i korytarze ożywione zostały przez rozmaite tekstury. Przykładem może być nieotynkowana, odsłonięta cegła czy też pnącza, które nadają egzotyki temu miejscu. 


Lantern Hotel wyróżnia się na tle innych hoteli. Jest połączeniem nowoczesności, ale także tradycji Malezji, z odrobiną egzotyki. Jak sprawa wygląda w Polsce? Cóż, jestem dopiero na początku drogi w poszukiwaniu hotelu idealnego w naszych stronach. Ostatnio moją uwagę zwrócił ten obiekt: http://hotelgreno.pl/ i muszę przyznać, że jego wygląd jak i cena są całkiem zadowalające. Karpacz to nie Kuala Lumpur, ale od czegoś muszę zacząć swoje poszukiwania polskich perełek hotelarskich. 

Malezyjski hotel uwiódł mnie swoim wyglądem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Mam nadzieję, że Was również. Może macie do polecenia jakiś swój ulubiony obiekt w Polsce czy też w jakimkolwiek innym miejscu na świecie?


źródło zdjęć: archdaily

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.