KOLOR ROKU 2016 MARKI BENJAMIN MOOREChociaż od nadejścia nowego roku dzielą nas niespełna trzy miesiące to już można zacząć śledzić ogłaszane przez największe marki trendy. Dzisiaj chcę się skupić na prognozach kolorystycznych jednego z największych producentów farb. Na co dzień obcując z barwami, firma proponuje nowy trend na nadchodzący rok, który niektórych może zaskoczyć...Benjamin Moore przyzwyczaił nas do stonowanych barw kojarzonych z naturą, prognozując trendy kolorystyczne. W zeszłym roku była to piękna zieleń, stonowana i srebrzysta, kojąca zmysły. Dwa lata temu marka przedstawiła pastelowy i odprężający błękit. Jeszcze wcześniej zaproponowano delikatny, rozbielony odcień żółtego, który miał dawać ukojenie i jednocześnie wprowadzać wakacyjny nastrój. Od kilku lat marka promuje pastelowe barwy, zachęca do wypoczynku i uspokojenia naszego trybu życia, w czym mają pomóc nam kolory stonowane, wyciszone i nie skupiające całej uwagi. 
Nie zaskoczył więc wybór kojącej zmysły barwy przez BM. Prowadzona od lat przez tą markę filozofia slow life oddziałuje na trendy kolorystyczne przez nią wyznaczane. Tym razem postawiono na barwę uniwersalną, ponadczasową i finezyjną. Kolorem Roku 2016 ogłoszony został Simply White OC-117. Tutaj pojawia się często zaskoczenie: zwykły biały, po prostu biel? Czasem również słyszę: biel to nie kolor i tego podobne stwierdzenia. Biel jest ponadczasowa, uniwersalna i... przezroczysta. Według BM to właśnie ten odcień zasługuje na miano koloru nadchodzącego roku. 
Simply White OC-117 to odcień złamanej bieli. Ta delikatna, niepozorna barwa ma wiele twarzy. Kolor ten optycznie rozprasza światło, dzięki czemu wnętrze zyskuje, a jego niedoskonałości są sprytnie i subtelnie maskowane. Uniwersalizm tego odcienia zyskuje na wartości, bowiem nieważne jaki styl preferujemy, biel będzie pasowała idealnie. W połączeniu z barwami z palety kolorystycznej na nadchodzący rok tworzy ciekawe kombinacje, które pasują do różnych stylowo wnętrz: minimalistycznych, skandynawskich, rustykalnych i tak dalej. 
Jaki jeszcze jest kolor zaproponowany przez Benjamin Moore? Jak sama nazwa mówi- prosty. Nikt nie spodziewałby się tak prostej barwy prognozując trendy kolorystyczne, ale ma on duże szanse powodzenia. Od kilku lat już panuje moda na białe, czyste wnętrza, styl skandynawski czy minimalistyczny. Często odwracamy się od krzykliwych barw na dużych powierzchniach, a kolory stosujemy z umiarem, dla których biel jest idealną bazą. Czy Kolor Roku 2016 marki Benjamin Moore zaskoczył Was? Spodziewaliście się takiego wyboru? Rozczarowuje czy wręcz przeciwnie? źródło: www.benjaminmoore.pl  oraz informacje prasowe


Na temat prognoz trendów kolorystycznych tej marki w ubiegłych latach możecie przeczytać:

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.