TAFLA SZKŁAŚciana nad blatem w kuchni- często może być zmorą, ale lekceważyć jej się nie powinno, bo w kuchni to właśnie ta przestrzeń (choć tak niepozorna) przyciąga bardzo mocno uwagę. Coraz częściej w aranżacji wnętrz wybiera się szkło na pokrycie tej powierzchni nad blatem kuchennym. Sprawia, że życie staje się łatwiejsze... Dlaczego? 


Przestrzeń nad kuchennym blatem wymaga szczególnej pielęgnacji- mocno narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. W tej sytuacji należy zadbać o szczególny materiał- wytrzymały, odporny na plamy, wodoodporny i przede wszystkim łatwy do czyszczenia. Co jak nie szkło najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji? 

Szkoło jest nie tylko trwałe i pomaga nam utrzymać porządek (co jest znamienne w kuchniach otwartych na salon), ale również może pełnić funkcję czysto dekoracyjną. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szkła i myślę, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy szkło przezroczyste, które odkrywa nam fakturę ściany- jest to bardzo ciekawa opcja do kuchni z cegłą na ścianie, którą nad blatem można zabezpieczyć właśnie takim szkłem. Bardzo efektowne są również aranżacje z tapetą nad blatem kuchennym, która pokryta zostaje szkłem (jakiś czas temu rozpisywałam się nad zaletami tapet). Wybrać możemy również barwione szkło na każdy kolor jaki nam się zamarzy- matowe szkło barwione czy też przezroczyste wykończy neutralnie przestrzeń, natomiast lakierowane będzie odbijało światło i doda aranżacji lekkości i nowoczesnego charakteru. Najbardziej dekoracyjnym typem szkła nad blat kuchenny jest to pokryte nadrukiem, najczęściej sitodrukowym. W kwestii doboru wzorów również panuje pełna dowolność. Taka opcja może w bardzo łatwy sposób ożywić wnętrze kuchni i spersonalizować ją. Nadruk jaki wybierzesz odda Twój indywidualny charakter. Znalazłam dla Was firmę, która specjalizuje się w wykonywaniu nadruków na szkle, nie tylko do kuchni, ale również do łazienek czy też przestrzeni biurowych- http://www.cels.pl/


Gładka tafla szkła jest szczególnie dobrym rozwiązaniem do małych kuchni. Gładka powierzchnia będzie odbijała światło, optycznie rozjaśni i powiększy niewielkie pomieszczenia, dodatkowo lakierowane szkło doda aranżacji lekkości. Szkło może personalizować wnętrze, ale może również wydobywać ciekawą fakturę ściany czy też uwydatniać kolor mebli. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać, możliwości jest bardzo wiele. 


Czy szkło nad blatem ma wady? Jak wszystko oczywiście. Minusem pięknych tych pięknych tafli jest to, że bardzo szybko i łatwo ulega zabrudzeniom, ale szkło równie szybko i łatwo jest wyczyścić, a zalety rekompensują nam niewielki defekt tych rozwiązań. 


źródło: pinterest

Share this:

O autorce

Studentka historii sztuki i pasjonatka architektury i designu. W wolnym czasie czyta książki, podróżuje i pisze bloga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.